od 16 lat
,,Ten sezon był moim pierwszym w grupie seniorek, więc zderzyłam się trochę z rzeczywistością. W zeszłym roku zdobyła wicemistrzostwo świata młodzieżowe jak i Europy. W tym roku pojechałam na ME seniorek, ale zdobyłam tam ósme miejsce. Przeskok jest spory, ale myślę, że odnajdę się w tej grupie wiekowej'' - powiedziała na Gali Gigantów Polska PRESS Magdalena Głodek specjalizująca się w zapasach. W poprzednim roku zdobyła dwa srebrne medale międzynarodowych imprez w młodzieżowych kategoriach wiekowych.

Obiecujący sezon

Magdalena Głodek to obiecująca, młoda zawodniczka specjalizująca się w zapasach w kategorii do 59 kilogramów. W 2023 roku potrafiła popisać się kilkoma dobrymi występami na arenie międzynarodowej. Na zawodach w Budapeszcie reprezentantka KS Bloczek Team Pelpin wywalczyła drugie miejsce. W Polyak Imre & Varga Janos Memorial zaliczane do cyklu Ranking Series stoczyła cztery walki. Po trzech zwycięstwach uległa w finale Amerykance. Warto dodać, że po drodze pokonała ubiegłoroczną wicemistrzynię świata do lat 20 Węgierkę Wiktorię Borsosos.

Także w tym sezonie zaprezentowała się z dobrej strony na turnieju Poland Open, gdzie stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii do 57 kilogramów. Podium dzieliła m.in. z dwiema rodaczkami: Jowitą Wrzesień (trzecie miejsce) oraz medalistką mistrzostw świata czy Europy Anheliną Łysak, która zameldowała się na drugim stopniu podium.

Życiowy sukces

W przeszłości Głodek zdobyła medal mistrzostw Europy do lat 23. W 2022 roku została srebrną medalistką w tej kategorii wiekowej. W pojedynków półfinałowym pokonała medalistkę MŚJ z 2019 roku. Natomiast poprzedni rok zwieńczyła srebrnym medalem w młodzieżowych mistrzostwach świata w hiszpańskiej Pantevederze.