ORLEN Superliga: W derbach Ostrovia lepsza od Energi MKS Kalisz. ZDJĘCIA

Andrzej Kurzyński
Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Energa MKS Kalisz
Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Energa MKS Kalisz KPR Ostrovia
Arged Rebud KPR Ostrovia wygrała z Energą MKS Kalisz 27:24, rewanżując się za przegraną w I rundzie 22:28. Najlepszy zawodnikiem meczu wybrano bramkarza ostrowskiego zespołu Dawida Balcerka, który bronił ze skutecznością 40 procent.

Derbowy pojedynek w Ostrowie Wielkopolskim był ostatnim spotkaniem rundy zasadniczej ORLEN Superligi. Mecz nie miał żadnego znaczenia dla układu tabeli. Już wcześniej było wiadomo, że kaliszanie zakończą tę część rozgrywek na szóstym, a ostrowianie na siódmym miejscu. Obie drużyny zapowiadały jednak, że zadbają o dobre widowisko i tak też było. Mecz lepiej rozpoczęli kaliszanie, którzy za sprawą trafień Konrada Pilitowskiego objęli prowadzenie 2:0, a chwilę później było 4:3 dla MKS-u. Wtedy jednak zespół z Kalisza dopadła niezrozumiała niemoc. Przez ponad szesnaście minut podopieczni trenera Rafała Kuptela nie byli w stanie pokonać bramkarza rywali. Z kolei ostrowianie odpowiedzieli siedmioma trafieniami z rzędu. W końcówce pierwszej części kaliska drużyna zdołała się jeszcze otrząsnąć i dołożyć kilka bramek. Ostatecznie pierwszą połowę wygrała ostrowska ekipa 14:9.

O wiele więcej emocji dostarczyła druga połowa, a wynik meczu był kwestią otwartą niema do ostatnich minut. Kaliszanie zdołali bowiem doprowadzić do stanu 24:25. Ostatni głos należał jednak do Ostrovii, która zwyciężyła 27:24 i tym samym zrewanżowała się za przegraną w Kaliszu.

- Wpadliśmy w dołek. Przez szesnaście minut nie mogliśmy zdobyć bramki. Zdarzały się głupie błędy. Dawid Balcerek odbił soje, Ostrów nam odjechał i później zostało nam tylko gonić. Szacunek dla zespołu. Nie poddaliśmy się i goniliśmy do samego końca. Nie udało się. Gratulacje dla Ostrowa - powiedział po meczu Konrad Pilitowski, rozgrywający Energa MKS Kalisz.

Arged Rebud KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Energa MKS Kalisz 27:24 (14:9)

Arged Rebud KPR Ostrovia: Balcerek, Krekora - Marciniak 6, Adamski 4, Reznicky 3, Urbaniak 3, Gierak 3, Gajek 2, Szpera 2, Klopsteg 1, Tomczak 1, Misiejuk 1, Wojciechowski 1, Szych.

Energa MKS: Szczecina, Hrdlicka - Pilitowski 5, Molski 3, Komarzewski 3, Bekisz 3, Kucharzyk 3, Kus 2, Biernacki 2, Kowalczyk 1, Starcević 1, Drej 1, Wróbel, Antolak, Nejdl.