Sukcesy 9-letniej pływaczki z Kalisza. Lena pobiła życiowe rekordy. ZDJĘCIA

Ewelina Samulak-Andrzejczak
Lena Klimaszewska z Kalisza w weekend wystartowała w zawodach pływackich w Poznaniu i w Warszawie. Podczas rozgrywek zdobyła medale i ustanowiła rekordy życiowe.

Sukcesy 9-letniej pływaczki z Kalisza

W piątek, 15 marca Lena Klimaszewska wystartowała w Wielkopolskich rozgrywkach pływackich 8/9/10 lat w Poznaniu. W zawodach wzięły udział 414 zawodników z 23 klubów. Kaliszanka, reprezentująca klub MUKS „TUREKin pływa” zajęła drugie miejsca płynąc stylem motylkowym na 50 metrów z czasem 47,49 oraz grzbietowym na 50 m z czasem 43,94, w wyścigu na dystansie 50 metrów stylem klasycznym z czasem 53,57 oraz również drugie miejsce w wyścigu na dystansie 100 metrów stylem zmiennym z czasem 1:39, 43. Wszędzie pobiła rekord życiowe.

Natomiast w sobotę, 16 marca startowała już w Warszawie. W zawodach „Od MŁODZIKA DO OLIMPIJCZYKA” wystartowało 755 zawodników z 76 klubów z całej Polski. Lena wywalczyła drugie miejsce płynąc grzbietem na 50 metrów z czasem 43,10 i ustanawiając nowy rekord życiowy. Stylem dowolnym na 50 metrów zajęła 7 miejsce, klasycznym na 50 metrów 9, a motylkowym również na 50 metrów 6 miejsce.

Młoda kaliszanka w sobotę uczestniczyła również w gali Plebiscytu Sportowego 2023 w Warszawie. W ogólnopolskim konkursie zajęła drugie miejsca na najlepszego młodego sportowca.

Powiatowo-Miejsko-Gminny Dzień Kobiet w Kaliszu. Tłumy przyb...

VIII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium św. Józefa. Do Kalisza zjechali sołtysi z całej Wielkopolski

VIII Pielgrzymka Sołtysów do Sanktuarium św. Józefa. Do Kali...

Święto Uniwersytetu Kaliskiego. Wspominano patrona uczelni - Stanisława Wojciechowskiego