Prosna Kalisz. Sześć medali i dwa tytuły w mistrzostwach Polski w kickboxingu. ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
Znakomity występ reprezentantów Prosny Kalisz w Mistrzostwach Polski juniorów, seniorów i mastersów w kickboxingu Kick Light. W Płocku podopieczni trenera Konrada Parata zdobyli sześć medali, w tym dwa złote.

Prosna Kalisz - mistrzowie Polski

Kapitalnie spisał się Igor Jarczyński, który w kat. 69 kg pokonał Grzegorza Błotnickiego. (A&W Team Obrowo). Kaliszanin stoczył cztery zwycięskie walki i zdobył drugi tytuł mistrzowski w tym sezonie.
Z kolei w rywalizacji juniorów w wadze. 79 kg triumfował Oskar Dąbrowski, który w finale wygrał z Jakubem Zimochem (SKF Boksing Zielona Góra). Utalentowany prośnianin stoczył trzy zwycięskie pojedynki i zdobył trzeci tytuł mistrzowski w tym sezonie!

Pozostali medaliści Prosny Kalisz

Na podium mistrzostw Polski stanęli także: srebrni medaliści - junior 84 kg Bartosz Grudziński, seniorki 55 kg Nicola Kaczmarek i 70 kg Weronika Walczak oraz brązowy junior 79 kg Jan Matyjaszczyk.

- Igor zdobył prestiżowy medal w gronie seniorów. Z kolei Nicola Kaczmarek przegrała finał po bardzo dobrej walce z byłą mistrzynią świata - podkreśla trener Konrad Parat.

W zawodach brali udział również inni reprezentanci Prosny Kalisz: Mateusz Vincent, Jakub Pawelec oraz Jakub Janiszewski.