KKS Kalisz rozegrał na Majkowie pierwszy zimowy sparing. ZDJĘCIA

Mariusz Kurzajczyk
W środę, 24 stycznia 2024 roku KKS Kalisz zagrał pierwszy w przerwie zimowej mecz sparingowy. Podopieczni trenera Pawła Ozgi przegrali 1:2 z Zawiszą Bydgoszcz.

W środę wicelider II ligi KKS Kalisz zagrał dopiero pierwszy w tym roku sparing i widać to było na boisku. Mimo że goście na co dzień występują w III lidze, to oni zaprezentowali się lepiej i ostatecznie zwyciężyli. Tyle że dla nich to był już trzeci mecz towarzyski w styczniu.

W pierwszej połowie bydgoszczanie przeprowadzili kilka składnych akcji i po jednej z nich gola zdobył Fabian Leonowicz. W ekipie trenera Pawła Ozgi z dobrej strony pokazał się wracający do Kalisza Jakub Staszak, który szarpał z lewej strony boiska. Z prawej kilka groźnych akcji zainicjował Mateusz Żebrowski.

Na początku drugiej połowy po zagraniu ręką w polu karnym z 11 metrów wyrównał Filip Szewczyk i jest to jego pierwszy gol po powrocie do KKS-u. W lidze zagrał w 21 meczach, ale tylko 716 minut i jeszcze nie trafił

Staszak i kilku młodych graczy z drużyny rezerw to były jedyne nowe twarze w kaliskiej ekipie. Patryk Waliś, który ma wzmocnić linię obrony, zmaga się z drobnym urazem i nie zagrał. Nadal nie ma nowych zawodników w ofensywie, ale władze klubu zapewniają, że to się zmieni. Przypomnijmy, że liga rusza już za miesiąc.

W sparingu z trzecioligowym Zawiszą z różnych powodów nie zagrali: Kentarō Arai, Adrian Cierpka i Kamil Koczy.

KKS Kalisz - Zawisza Bydgoszcz 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Fabian Leonowicz 42, 1:1 Filip Szewczyk, karny, 1:2 Patryk Urbański 70, karny.
KKS: 1. Maciej Krakowiak (46 Marcin Furtak) - 3. Mateusz Gawlik (Marcel Owczarek), 5. Jakub Staszak (60 Franciszek Leśniewski), 9. Hubert Sobol (46 Filip Szewczyk), 10. Néstor Gordillo (60 Oskar Kalenik), 16. Bartłomiej Putno (60 Kacper Janiak), 23. Maciej Białczyk (46 Jakub Głaz), 24. Mateusz Wysokiński (46 Wiktor Staszak), 35. Bartosz Kieliba (60 Bartosz Moś), 42. Wiktor Smoliński (46 Wojciech Karasiewicz), 77. Mateusz Żebrowski (46 Wojciech Maroszek).
Zawisza: (skład wyjściowy) 1. Michał Oczkowski - 23. Kacper Nowak, 20. Patryk Urbański, 4. Paweł Łydkowski, 16. Ołeksandr Horwat, 42. Maciej Kona, 15. Fabian Leonowicz, 77. Kamil Włodyka, 10. Michał Sacharuk, 14. Krystian Sanocki, 21. Piotr Okuniewicz.

Upamiętnili 161. rocznicę wybuchu powstania styczniowego prz...

Kolędy w góralskim wydaniu wybrzmiały w kaliskiej katedrze. ...