KKS Kalisz. Kaliszanie lepsi od rezerw Lecha Poznań

Mariusz Kurzajczyk
KKS Kalisz pokonał 2:0 rezerwy Lecha Poznań i utrzymał kontakt z czołówką drugiej ligi.

W meczu dwóch bezkompromisowych drużyn zasłużone zwycięstwo odniósł KKS Kalisz. Losy potyczki zostały rozstrzygnięte już w pierwszym kwadransie, kiedy gospodarze zdobyli dwa gole.
W 10 minucie potyczki, po składnej akcji gospodarzy, piłka trafiła do Fabiana Hiszpańskiego, który strzałem z kilkunastu metrów pokonał Krzysztofa Bąkowskiego. Cztery minuty potem Andrzej Kaszuba uderzył zza pola karnego i - jak się potem okazało - ustalił wynik spotkania.
Kaliszanie mogli zwyciężyć wyżej, ale grali nieskutecznie. Dobrze między słupkami spisywał się Bąkowski.
Z 13 rozegranych meczów KKS Kalisz wygrał siedem, a przegrał sześć. Z 21 punktami awansował na siódme miejsce w tabeli, ale do czwartej Chojniczanki na tylko 3 punkty straty.

KKS Kalisz - Lech II Poznań 2:0 (2:0)

1:0 Fabian Hiszpański 10, 2:0 Andrzej Kaszuba 14.
KKS 1925 Kalisz: Krakowiak – Hiszpański (88. M. Zawistowski), Gawlik, Hołota, Żytko, Kamiński, Tunkiewicz, Kaszuba (88. Sabiłło), Borecki (81. Łuszkiewicz), N. Zawistowski (81. Chojnowski), Majewski (71. Maćczak).
Lech II Poznań: Bąkowski – Borowski (74. Pacławski), Wojtkowiak, Andrzejewski, Niewiadomski, Białczyk, Szramowski, Ławrynowicz (83. Kozubal), Karbownik (74. Smajdor), Sobol (74. Kaczmarek), Jacenko.