Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

KALISZ - Uliczne bieganie z Ptolemeuszem. ZOBACZ ZDJĘCIA I FILM

AND
Rekordowa liczba 222 uczestników wystartowała w tegorocznej, trzydziestej już edycji ulicznego Biegu Ptolemeusza w Kaliszu. Przy okazji padł również rekord trasy 29 minut i 23 sekundy . Dystans 10 kilometrów najszybciej pokonał Artur Kozłowski z MULKS Sieradz, który w nagrodę zainkasował 4500 złotych. Cztery sekundy za nim na mecie zameldował się Arkadiusz Gardzielewski z wrocławskiego Śląska , a trzeci był Igor Teterukov z Białorusi.

Siódme miejsce zajął reprezentujący Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Kaliszu Dariusz Żubrowski, a dziewiąte Wiktor Leśniewski z Triathlon Delfin Kalisz. Ryszard Płochocki z Supermaratonu Kalisz wywalczył jedenaste miejsce, a czternasty był Aron Przybył z KKB Finisz Kalisz. W pierwszej dwudziestce znaleźli się Krzysztof Górny, Dariusz Kochanek oraz Ireneusz Pawlak, reprezentujący grupę Pajace Kalisz, którzy cały bieg pokonali w różnokolorowych kapeluszach. . W klasyfikacji kobiet wygrała Białorusinka Volha Krautsova. Druga była jej rodaczka Halina Karnałserich, a trzecie miejsce zajęła Wioletta Uryga z Kluczborka.
Z numerem 1 w biegu głównym wystartował Tomasz Zubilewicz, prezenter pogody w telewizji TVN. Gośćmi tegorocznego Ptolemeusza byli znani polscy lekkoatleci - Jacek Wszoła, mistrz olimpijski z Montrealu i srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie oraz Marian Woronin, wicemistrz olimpijski z Moskwy, mistrz Europy i rekordzista kontynentu w biegu na dystansie 100 metrów, którzy rozdali setki autografów.
Jak zwykle najwięcej emocji wzbudziły biegi przedszkolaków, uczniów podstawówek, gimnazjalistów, czy bieg rodzinny, które towarzyszyły głównej imprezie.
W tym roku Bieg Ptolemeusza był wpisany w obchody 1850-lecia Kalisza.