Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gospodynie z gminy Bralin na łamach albumu "Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce"

Redakcja
"Głos Wielkopolski" oraz serwisy naszemiasto.pl wydadzą album, w którym zaprezentują działalność Kół Gospodyń Wiejskich aktywnie działających na terenie Wielkopolski. Znalazły się tam również gospodynie z gminy Bralin.

Koła Gospodyń Wiejskich wciąż kojarzone są głównie ze starszymi paniami w ludowych strojach. Owszem, seniorki aktywnie działają w tych organizacjach, jednak jest tam miejsce również dla młodych, aktywnych i kreatywnych kobiet.

Dziś Koła Gospodyń Wiejskich stawiają przed sobą nowe i coraz bardziej ambitne zadania. Poza pielęgnowaniem rodzimych tradycji, przekazywaniem z pokolenia na pokolenie przepisów na tradycyjne dania, zajmują się także aktywizacją mieszkańców ich małej społeczności. Sprawnie działające KGW organizują warsztaty tańca, wycieczki krajoznawcze, czy nawet zajęcia fitness. Aktywne i zaradne Panie dbają, aby mieszkańcy małych miejscowości mieli zapewniony dostęp do kultury, edukacji i rozrywki. Tak też jest w gminie Bralin.

Koła gospodyń wiejskich w gminie Bralin to mozaika tradycji i współczesności. Panie i Panowie zrzeszeni w kołach postawili sobie za cel budować nowy wizerunek sołectw kultywując zarazem to, co jest w ich historii najcenniejsze. Swoje aktywności adresują do wszystkich pokoleń mieszkańców. Kreatywność, pomysłowość oraz wrażliwość na oczekiwania społeczności lokalnych wielokrotnie pozwoliły członkom kół tworzyć rzeczy wspaniałe. Udział w akcjach charytatywnych dla potrzebujących to piękny przykład jednoczenia mieszkańców w szlachetnym celu. Dzisiaj w gminie funkcjonuje osiem kół, które wspaniale wpisują się w życie gminy Bralin. O swoim dorobku najlepiej niech opowiedzą same gospodynie. Mnie pozostaje w imieniu mieszkańców i władz samorządowych złożyć podziękowania za ogromne zaangażowanie na rzecz naszej pięknej gminy - wójt gminy Bralin, Piotr Hołoś.

Gmina Bralin jest partnerem albumu "Koła Gospodyń Wiejskich w Wielkopolsce"

Gmina Bralin leży w południowej części województwa wielkopolskiego, w powiecie kępińskim. Jest gminą wiejską obejmującą 12 sołectw. Łącznie ma 85,16 km2 powierzchni, które zamieszkuje około 6 tysięcy mieszkańców. Gmina Bralin - o bogatej historii i tradycji, pełna malowniczych krajobrazów o charakterze rolniczym - nastawiona jest mocno na rozwój i nowoczesność.

Bralin, nie bez powodu, jest nazywany małą, wielką gminą. Mimo niewielkiej powierzchni nasza mała ojczyzna bogata jest w wiele pięknych, zabytkowych i historycznych miejsc i budowli. Miłośnicy kultury sakralnej mogą zachwycać się Sanktuarium Maryjnym na Pólku pod Bralinem. Świątynia usytuowana została na niewielkim wzniesieniu prawie 2 km na południowy wschód od centrum Bralina. Stojąc przy kościele, można podziwiać rozległy widok na pola uprawne, łąki, kępy krzewów i skupiska drzew. Uroku temu miejscu dodają polne drogi, które wiodą do świątyni. Każdy odwiedzający tę gminę powinien pamiętać, aby zajrzeć do Sanktuarium Maryjnego na Pólku pod Bralinem. Jest to kościół zbudowany na terenie, gdzie - jak mówią legendy - miały miejsce nadzwyczajne wydarzenia, których skutkiem było powstanie tam najpierw krzyża, a później kościółka z figurą Matki Bożej, do którego przybywali licznie pielgrzymi. Od 1627 roku na jego miejscu wzniesiona została nowa świątynia pw. św. Anny, która zachowała się do dnia dzisiejszego.

Gmina Bralin to jednak nie tylko miejsce przepełnione zabytkowymi perłami architektury sakralnej. Jest to mały, aczkolwiek prężnie rozwijający się region. Ulokowany jest atrakcyjnie przy drodze ekspresowej S8. Dogodna komunikacja do dużych aglomeracji oraz wjazd na drogę S8 przez „węzeł Bralin” usytuowany w zachodniej części Bralina, stwarzają dobre warunki do rozwoju społeczno-gospodarczego w gminie.

Co roku na tym terenie odbywają się imprezy plenerowe integrujące mieszkańców gminy i całego powiatu kępińskiego. Organizowane są dożynki gminne, w które angażuje się społeczność poszczególnych sołectw. Oferta kulturalna jest niezwykle bogata, a odpowiadają za nią organizacje społeczne, które w ostatnim czasie uruchomiły swój potencjał i przy wsparciu gminy, tworzą wspaniałe wydarzenie i uroczystości, pozwalające integrować mieszkańców.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kepno.naszemiasto.pl Nasze Miasto