Energa MKS Kalisz na zwycięskiej fali. Chrobry Głogów pokonany! ZDJĘCIA, WIDEO

Andrzej Kurzyński
Energa MKS Kalisz - Chrobry Głogów
Energa MKS Kalisz - Chrobry Głogów Andrzej Kurzyński
Piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. W niedzielę po zaciętym spotkaniu pokonali wyżej notowanego Chrobrego Głogów 26:24. Kibice, którzy szczelnie wypełnili halę Arena obejrzeli emocjonujące spotkanie.

Walczący o miejsce w najlepszej ósemce PGNiG Superligi piłkarze ręczni Energa MKS Kalisz odnieśli cenne zwycięstwo. W niedzielę pokonali we własnej hali Chrobrego Głogów. Wygrana nie przyszła jednak łatwo. Kaliszanie dobrze rozpoczęli spotkanie i po kwadransie gry prowadzili 8:4. W końcówce pierwszej części kaliszanom przytrafiła się chwila słabości. Zamiast utrzymać przewagę, roztrwonili całą zaliczkę. Głogowianie doprowadzili do remisu 12:12. Tuż przed przerwą kontrę wykorzystał Marek Szpera i kaliszanie schodzili na przerwę z minimalnym prowadzeniem 13:12.

Po zmianie stron dzięki dwóm trafieniom Macieja Pilitowskiego zespół z Kalisza znów odskoczył rywalom, ale nie na długo. Chwilę później to zespół Chrobrego był na prowadzeniu. Wszystko rozstrzygnęło się w końcówce. W 54. minucie czerwoną kartką dostał Michał Bartczak, skrzydłowy Chrobrego,, który ostro potraktował biegnącego do kontry Michała Bałwasa. Sędziowie podyktowali karnego. Bramkę zdobył bezbłędny tego dnia z siedmiu metrów Michał Drej i Energa MKS prowadziła jednym trafieniem. Do bramki rywali trafił jeszcze Kamil Adamski, a rywale zdołali odpowiedzieć jedynie golem Stanisława Makowiejewa. Tym samym zespół z Kalisza odniósł trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo. Warto dodać, że kolejny dobry mecz w bramce MKS-u rozegrał Łukasz Zakreta.

- Zwycięstwo na własnym parkiecie smakuje znacznie lepiej niż na wyjazdach, gdy gramy dla takiej publiczności, która wspiera nasz przez całe 60 minut. Mecz nie był łatwy. Można powiedzieć, że wymęczyliśmy te trzy punkty, ale jutro nikt nie będzie o tym pamiętał. Ważne, ze jest komplet punktów i jedziemy dalej - mówi Kamil Adamski z Energa MKS Kalisz.

- Liga w tym roku jest bardzo wyrównana i każdy może wygrać z każdym. My cieszymy się ze zwycięstwa i teraz szykujemy się na kolejny mecz. Każde zwycięstwo jest teraz dla nas na wagę złota - dodaje Michał Bałwas, skrzydłowy Energi MKS-u.

Energa MKS Kalisz - Chrobry Głogów 26:24 (13:12)

Energa MKS: Zakreta - Drej 9, Szpera 5, Pilitowski 4, Kniaziew 3, Bałwas 3, Krytski 1, Adamski 1, Kwiatkowski, Bożek, Wojdak, Klopsteg

Chrobry: Kapela, Stachera - Klinger 6, Makowiejew 6, Krzysztofik 4, Biegaj 2, Sadowski 2, Babicz 2, Orpik 1, Wawrzyniak 1, Tylutki, Bartczak, Podobas, Czapla

Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]