Mariusz Kurzajczyk
Młodzi strzelcy z KSS LOK Bursztyn Kalisz spisali się znakomicie podczas na Mistrzostw Polski juniorów w strzelectwie sportowym w konkurencjach strzelań do rzutków, które odbyły się w Bydgoszczy. Sześcioosobowa reprezentacja klubu zdobyła aż dziewięć medali (2 złote, 4 srebrne i 3 brązowe) oraz 102 punkty do sportowego współzawodnictwa dzieci i młodzieży. To największy sukces kaliskiej młodzieży w historii!

Stało się tak dzięki świetnej postawie uczennic Zespołu Szkół Ponadpodstawowych trenowanych przez Henryka Kubika.**Ilona Flak zajęła pierwsze miejsce w trapie 125i trzecie w skeet 125, Martyna Doruch - zwyciężyła w skeet 125i była czwarta w trapie 125, z kolei Patrycja Janiak** była druga zarówno w skeet 125, ja i w trapie 125.

Ponadto w konkurencjach trap mox 150 na drugim stopniu podium stanęli Maryna Doruch i Dawid Graczyk, na trzecim Patrycja Janiak i Błażej Nowak, a czwarte miejsce zajęli Ilona Flak i Jan Poczta. W konkurencjach juniorów punktowane miejsca zajęli: Dawid Graczyk - 5. w skeet 125 i 9. w trap 125, Jan Poczta - 6. w skeet 125.

Bursztyn Kalisz wysoko w klasyfikacji klubowej

W klasyfikacji klubowej KSS LOK Bursztyn zajął 6 miejsce, wyprzedzając takie potęgi, jak Legia Warszawa, Bock Rawicz czy Flota Gdynia!

- To były wspaniałe zawody i największy sukces w historii kaliskiego strzelectwa - podkreśla Krzysztof Grzesiak, sekretarz Klubu Strzelectwa Sportowego LOK Bursztyn Kalisz.