Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Wielkopolski Klaster Lotniczy pokazał się na targach lotniczych w Paryżu

AND
Stowarzyszenie Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego ,,Wielkopolski Klaster Lotniczy'' uczestniczyło w targach lotniczych Paris Air Show - Le Bourget 2011. To jedna z największych imprez lotniczych na świecie. W tym roku zaprezentowało się tu ponad 2100 firm, pokazano 140 samolotów, z których 42 zaprezentowano wlocie. Targi odwiedziło 138 tysięcy zwiedzających z całego świata.

W roli wystawcy nie zabrakło również Wielkopolskiego Klastra Lotniczego, reprezentowanego przez firmy w nim zrzeszone: Pratt & Whitney Sp.z o.o., VAC AERO Kalisz Sp z o.o., Meyer Tool Poland Sp z o.o. oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową. Udział w paryskich targach lotniczych możliwy był dzięki dofinansowaniu, jakie Stowarzyszenie Wielkopolski Klaster Lotniczy otrzymało od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Jakie korzyści dla lokalnych firm lotniczych płyną z udziału Wielkopolskiego Klastra Lotniczego w tegorocznych targach Paris Air Show? Podczas targów Prezesi oraz przedstawiciele kaliskich firm lotniczych odbyli około 40 spotkań biznesowych, z których wiele zaowocowało nawiązaniem nowych kontaktów z potencjalnymi klientami branży lotniczej.

- Korzyści jest całe mnóstwo. Jedną z nich jest bezpośredni kontakt z klientem, który stanowi istotę współczesnego biznesu. Targi stwarzają niepowtarzalne warunki do spotkań face-to-face. Siła targów polega również na ich interaktywności. To okazja do dialogu i wymiany opinii. Targi Paris Air Show umożliwiły nam nawiązanie kontaktów z nowymi klientami przemysłu lotniczego. Mieliśmy okazję tworzyć i wzmacniać markę Stowarzyszenia Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego Wielkopolski Klaster Lotniczy – podkreśla Karolina Bazan-Marcinczak, manager Wielkopolskiego Klastra Lotniczego.

Kolejne aktywne plany Stowarzyszenia WKL uwzględniają organizację konferencji promocyjnej, wyjazd studyjny do zaprzyjaźnionego klastra lotniczego jakim jest Dolina Lotnicza z Rzeszowa, wizyty firm lotniczych w szkołach technicznych. Planowana jest również wizyta przedstawicieli władz lokalnych oraz uczelni miasta Rzeszowa w Kaliszu.

Wielkopolski Klaster Lotniczy zrzesza aktualnie 20 firm. Jednym z celów klastra jest przyciąganie inwestorów zagranicznych. Już wkrótce w poczet klastra wejdzie kolejna firma lotnicza.

- Przewiduje się inwestycje w sektorze przemysłu lotniczego jak i w dziedzinach skojarzonych i kooperujących - dodaje Karolina Bazan-Marcinczak.

Warto tez dodać, że w trakcie pierwszych dni salonu, dedykowanych gościom biznesowym, podsumowano kwoty zamówień jakie udało się zdobyć dwóm dużym producentom samolotów, Airbus i Boeing. Zwycięzcą w tej rywalizacji został europejski producent Airbus, któremu udało się podpisać kontrakty na 730 samolotów o wartości katalogowej 72,2 mld dolarów. Jego amerykański konkurent, firma Boeing, zdobyła zamówienia na kwotę „zaledwie” 22 mld dolarów. A to m.in. w Kaliszu produkowane są podzespoły do tych samolotów.

Wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kepno.naszemiasto.pl Nasze Miasto