Sukces szczypiornistek z Kępna

LMR
Polonia Kępno wygrała turniej w beligijskim Middlekrek
Piłkarki ręczne Polonii Kępno brały udział w międzynarodowym turnieju rozgrywanym w miejscowości Middlekrek na belgijskiej riwierze. W turnieju rywalizowały cztery drużyny: francuski II-go ligowy zespół HAZERBROUCK HB 71, belgijski Apollon Isegem, Polonia Kępno i drużyna gospodarzy DHT Middelkerke prowadzona przez brązowego medalistę z Montrealu Andrzeja Sokołowskiego. Szczypiornistki z Kępna wygrały cały turniej.

Nasz zespół w składzie: Kamila Zamaro, Ola Przybierała, Marta Walczak (bramkarki) i zawodniczki z pola: Agata Gałka, Daria Szymkowiak, Julita Zawadzka, Natalia Uszycka, Monika Nowicka, Karina Frala, Grażyna Cichoń i Gabriela Rabiega rozegrał trzy bardzo dobre spotkania.

W pierwszym kępnianki rozbiły zespół z Izegem 26 : 19, w drugim miały bardzo ciężką przeprawę z ekipą Andrzeja Sokołowskiego. Belgijki, grające na co dzień w I lidze, przegrały po zaciętym meczu tylko jedną bramką 20:21.

O zwycięstwie w turnieju zadecydował mecz z Francuzkami z Hazerbrouck. Przeciwniczki od początku narzuciły własne, ostre tempo. Dopiero kilka minut przed przerwą zawodniczki Polonii złapały właściwy rytm gry.

W drugiej połowie drużyna z Kepna stopniowo zyskiwała przewagę. Pod koniec meczu Francuzki doprowadziły do remisu. Żadnej ze stron nie udało się rzucić zwycięskiej bramki i mecz zakończył się wynikiem 20:20. Ten rezultat dał Polonii Kępno zwycięstwo w całym turnieju.

- Po bardzo ciężkim obozie w Głuchołazach obawiałem się, czy dziewczęta wytrzymają trudy tego turnieju. Okazało się, że potrafią zmobilizować się i ambitnie grać o zwycięstwo. Jestem z nich dumny - powiedział wyraźnie zadowolony trener Polonii, Marcin Pawłowicz.

Dziewczyny w październiku będą walczyć o awans do pierwszej ligi. Tymczasem już 17 września będziemy mogli dopingować Polonistki podczas turnieju „LATO 2011”.