Pogoń Trębaczów - Astra Krotoszyn 2:5

W lidze okręgowej piłkarskich rozgrywek sezonu 2014/15 Astra Krotoszyn jechała po pewne trzy punkty do Trębaczowa, by zmierzyć się z tamtejszą Pogonią.

Na początku piłkarze byli jednak spokojni, bo wiadomo, że beniaminek jest w stanie zrobić sporą niespodziankę.
Im dalej toczył się pojedynek, tym bardziej uwidaczniała się jednak przewaga naszych graczy, którzy pewniej czuli się na boisku i stwarzali sobie więcej sytuacji bramkostrzelnych.

Wynik dla zespołu Astry otworzył jednak dopiero w drugiej odsłonie pojedynku Adam Staszewski, który wykorzystał prezent od rywala w postaci rzutu karnego w 57. minucie. Nieco później na 2:0 wynik podwyższył Grzegorz Jańczak.

To jednak nie koniec bo już w 65. minucie jest 3:0 dla Astry po pięknym strzale Adama Staszewskiego. Nasi piłkarze byli na fali i pozwolili sobie na nieco swobody, co kosztowało ich niestety utratę dwóch bramek. Po stronie gospodarzy gole strzelili w krótkim odstępie czasu Robert Krawczyk z karnego i Błażej Ostry.

Taki obrót sprawy to ostra reprymenda trenera, który uspokoił grę i na nowo nasz zespół przeszedł do defensywy. Kolejne gole to kwestia czasu. W 88. minucie skutecznością popisał się Krzysztof Gościniak. Gola na miarę 5:2 wbił jednak w doliczonym czasie gry Mateusz Marciniak.

Dzięki zwycięstwu w Trębaczowie Astra Krotoszyn umocniła się na pozycji wicelidera klasy okręgowej i można śmiało już założyć, że ten skład krotoszyńskiej drużyny ma całkiem realne szanse na poprawienie swojej pozycji z ubiegłego sezonu. O awansie na razie nikt nie mówi, ale jak tak dalej będzie szło, to kto wie.

Astra: Wronecki – Olejnik, Cubal, Pernak, Jankowski, Ratyński, Budziak, Jańczak, Marciniak, Staszewski – Gościniak.