KKS pokonał Polonię Kępno na wyjeździe

Daniel Kawczyński
KKS Włókniarz 1925 Kalisz pokonał Polonię Kępno 3:1 w meczu 25.kolejki kaliskiej okręgówki. Dzięki temu utrzymał trzypunktową przewagę nad Baryczą Janków Przygodzki.

KKS pojechał do Kępna bez kontuzjowanych Konrada Chojnackiego, Macieja Zaparta i Michała Baszczyńskiego. Mimo to zagrał nieźle, ale tylko w pierwszej połowie. W 6.minucie prostopadłe podanie Stanisława Walczyńskiego[/b zamienił na bramkę Jacek Ulbrych. Polonia wyrównała w 13.minucie, a Maciej Kamośuderzeniem na długi słupek pokonał Macieja Trzeciaka. 60 sekund później KKS ponownie prowadził po samotnej szarży Walczyńskiego. Do przerwy kontrolował mecz.
180 sekund po wznowieniu gry goście wygrywali już 3:1. Walczyński zabrał piłkę rywalowi i zagrał do Ulbrycha. Ten podał do
Daniela Armatysa, który celne przymierzył z 20 metrów. Warto dodać, że grających zawodników nękały kontuzje. To właśnie z tego powodu trener Mariusz Kaczmarek musiał zdjąć z boiska Adriana Nowaka, Mateusza Woźniaka i Jacka Rosadzińskiego. Do końca meczu z boiska wiało wielką nudą. W doliczonym czasie boisko opuścił Kamil Urbaniak z powodu drugiej żółtej, a więc czerwonej kartki
KKS wciąż pozostaje drugi w tabeli i ma 3 oczka przewagi nad Baryczą Janków Przygodzki, która zwyciężyła Iskrę Sieroszewice 2:1. W następnym meczu podopieczni
Mariusza Kaczmarka zagrają u siebie z Astrą Krotoszyn. Polonia Kępno - KKS Włókniarz 1925 Kalisz 1:3 (1:2)
Bramki:0:1 Ulbrych 6, 1:1 Kamoś 13, 1:2 Walczyński 14, 1:3 Armatys 49 Polonia: Woźniak - Burdzy, Kurzawa, Mierzchała, Kurzawa (73. Jurowicz) – Kamoś, Kamoś, Grzywacz (53. M. Woźniak), Rabiega (19. Cierlak, 57. Dworak) - Kaczmarek, Górecki KKS: Trzeciak - Gostyński, Kiełbik, Rosadziński (70. Żurawiński), Grzesik - Nowak (64. Urbaniak), Woźniak (85. Pietrzak), Armatys, Młynek (64. Łysiak) - Walczyński, Ulbrych