BM Slam Stal musiała uznać wyższość ekipy Asseco Gdynia [FOTO]

Andrzej Kurzyński
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Asseco Gdynia
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Asseco Gdynia Andrzej Kurzyński
Czwartej porażki w sezonie doznał zespół BM Slam Stal. Ostrowianie musieli uznać wyższość ekipy Asseco Gdynia. Przed własną publicznością podopieczni Zorana Sretenovicza przegrali 72:81.

Publiczność zgromadzona w hali Kalisz Arena obejrzała ciekawe spotkanie. Po pierwszych dwóch kwartach górą byli ostrowianie. Na przerwę koszykarze BM Slam Stal schodzili do szatni prowadząc 47:35. Po zmianie stron żółto-niebieska maszyna zacięła się. Zespół z Ostrowa przez blisko pięć minut nie był w stanie znaleźć drogi do kosza rywali, a ekipa Asseco systematycznie odrabiała straty. Ostatecznie trzecią kwartę "stalówka" przegrała aż 10:24 i rywale wyszli na dwupunktowe prowadzenie, którego nie oddali już do końca.

Zespół z Gdyni do wygranej poprowadził Przemysław Frasunkiewicz, zdobywca 23 punktów. Doświadczony skrzydłowy trafił aż sześciokrotnie za trzy punkty, a cały zespół Asseco zaliczył 15 z 30 trafień zza łuku. Dla porównania ostrowianie zdołali trafić zaledwie 3 z 21 oddanych rzutów zza trzy.

- Wiedzieliśmy, że drużyna z Ostrowa większość meczów stoi w obronie strefą. Wiedzieliśmy, że będziemy musieli wykonywać dużo rzutów za trzy i przygotowywaliśmy się do tego elementu na treningach - powiedział Przemysław Frasunkiewicz. - Stalówka uległa presji. Mieli nas już na 12 punktów do przerwy. Wtedy bardzo chce się wygrać, ale nie zawsze wszystko wychodzi.

Rozgrywający BM Slam Stali Curtis Millage przyczyn porażki upatruje przede wszystkim w braku komunikacji między zawodnikami na boisku.

- Na boisku musimy sobie wzajemnie ufać. Przez pierwszych 20 minut dobrze się ze sobą komunikowaliśmy. W drugiej połowie tego zabrakło. Jesteśmy na siebie źli, ale mam nadzieję, że wyniesiemy z tego lekcję - mówi zajmujący drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców Tauron Basket Ligi.

Kolejne spotkanie BM Slam Stal rozegra w poniedziałek, 30 listopada. Ostrowski zespół będzie podejmował w hali Kalisz Arena ekipę Śląska Wrocław. Początek spotkania o godz. 20.30.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Asseco Gdynia 72:81 (22:19, 25:16, 10:24, 15:22)

BM Slam Stal: Millage 17, Delaney 13, Sroka 11, Kaczmarzyk 9, Zębski 8, Wangmene 7, Żurawski 5, Ochońko 2.

Asseco: Frasunkiewicz 23, Matczak 16, Parzeński 12, Hickey 10, Kowalczyk 10, Szczotka 4, Kaplanović 3, Czerlonko 3, Morozow 0.